lpg samochód

Od lat samochodowa instalacja LPG cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Wiąże się to przede wszystkim z różnicą ceny pomiędzy benzyną, a gazem. Nawet podwyżki ceny gazu, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat, nie były na tyle duże, aby zmienić ów stan rzeczy. Jednakże warto pamiętać, że aby mieć gwarancję opłacalności montażu instalacji, warto poznać zasady jej działania i niuanse związane z użytkowaniem. Jeżeli decydujemy się na zakup auta z instalacją, niezbędne będzie sprawdzenie jej stanu i dokumentacji w profesjonalnym warsztacie. Montaż gazu w samochodzie, który do tej pory nie miał instalacji LPG również najlepiej zlecić fachowcom.

Czy i kiedy warto decydować się na montaż instalacji LPG?

Wielu użytkowników samochodów zastanawia się, czy montaż instalacji gazowej w ich autach będzie generował prawdziwe oszczędności. Na to pytanie należy odpowiedzieć twierdząco. Jednak warto podkreślić, że prawdziwe oszczędności pojawią się w przypadku, kiedy codziennie pokonujemy spore odległości. Samochody w autogazie sprawdzą się idealnie w przypadku kierowców, którzy codziennie pokonują co najmniej 20-30 km. Warto pamiętać również o tym, że ilość zaoszczędzonych pieniędzy zależy także od rodzaju tankowanego gazu oraz, co ciekawe, temperatury powietrza.

Jakie są koszty instalacji LPG?

Wśród największych zalet samochodów w autogazie zaliczyć można przede wszystkim oszczędność. Najczęściej ten powód wskazywany jest jako przyczyna zainstalowania gazu w samochodzie. Jednakże nim zaczniemy oszczędzać, należy nieco wydać, aby założyć instalację. Planując gazową instalację sekwencyjną, trzeba liczyć się z jednorazowym wydatkiem rzędu od 2 do 5 tysięcy złotych. Różnice w cenach zależą przede wszystkim od rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w instalacji. Należą do nich np. rodzaj użytych wtrysków, reduktorów, miejsca montażu wlewu gazy czy też od wielkości wybranego zbiornika. Różnica ceny może być również spowodowana ilością cylindrów silnika.