Phone: 22 811 11 73, 506 118 203
Mail: biuro@scs-laurowa.com

Eksploatacja auta na gaz

Eksploatacja auta na gaz

instalacja lpg

Przeciwnicy instalacji gazowych twierdzą, że samochód napędzany gazem to bomba na kołach, ponieważ może się on ulatniać, co podnosi ryzyko eksplozji lub pożarów. Jednakże dokładnie tak samo jest w przypadku silników zasilanych wyłącznie paliwami płynnymi. W każdym z tych przypadków problemem nie jest paliwo, a niewłaściwy montaż lub zła eksploatacja. Zatem jeśli chcemy być bezpieczni, powierzmy swój samochód w ręce profesjonalnych monterów instalacji gazowych. Dobry mechanik wie, jak dobrać, zainstalować i zestroić instalację gazową. Ważną kwestią jest również dobór wysokiej klasy podzespołów oraz to w jaki sposób kolejne elementy układu zasilania zostały rozmieszczone i przymocowane.  Przewody gazowe muszą być poprowadzone w bezpiecznych miejscach tak żeby nie ocierały się o fabryczne podzespołu auta.

Skomputeryzowana obsługa

Współczesne instalacje LPG wyposażone są w komputer który wyręcza kierowcę we wszystkich czynnościach. Komputer sam decyduje kiedy przełączyć zasilanie z benzyny na gaz i odwrotnie. Jednakże urządzenie to ze względu na czas użytkowania może ulegać awariom, dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie serwisowanie zgodne z wytycznymi ustalonymi w książce serwisowej. Raz na 10-15 tysięcy kilometrów należy wymienić filtr, zweryfikować szczelność instalacji oraz za pomocą komputera diagnostycznego sprawdzić czy nie pojawiają się zapisy o błędach w działaniu niektórych elementów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że instalacja będzie działa długo i sprawnie.

Nie ignoruj usterek!

Aby jazda była bezpieczna a instalacja poprawnie eksploatowana nie powinniśmy ignorować powiadomień o usterkach. Zapach gazu, który ulatnia się spod maski, widoczne wycieki palowa czy zapalająca się kontrolka „check engine” to symptomy które powinny nas skłonić do natychmiastowej wizyty w warsztacie. Ignorowanie ich może prowadzić nie tylko do poważnych awarii samochodu, ale nawet do zdarzeń bezpośrednio zagrażających życiu kierowcy, takich jak wybuch niedopalonego gazu zbierającego się, np. w wydechu.


Nasi partnerzy